Budowa metra

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
W piątek, 25 listopada ok. godz. 22.00 rozpoczęło się wprowadzanie zmian w ruchu drogowym związanych z budową II linii metra na Woli.

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania. W pierwszym etapie robót zmiany w ruchu obejmą ul. Górczewską (budowa stacji Płocka rozpocznie się w drugim kwartale 2017 r. ).

Komunikacja:
Podczas budowy stacji „Młynów” i „Księcia Janusza” ul. Górczewska będzie nieprzejezdna pomiędzy ul. Płocką, a al. Prymasa Tysiąclecia, natomiast pomiędzy centrum handlowym, a ul. Deotymy autobusy będą jeździły (nie będą one mogły wjeżdżać w ul. Górczewską z Jana Olbrachta i Ciołka). Autobusy, które obecnie jadą z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki, zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Elekcyjną, M. Kasprzaka i Prostą. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską, będą kursowały Redutową, M. Kasprzaka oraz Prostą. W celu ułatwienia dojazdu do centrum oraz do metra mieszkańcom Jelonek, zostanie wzmocniona komunikacja autobusowa na ul. Połczyńskiej i M. Kasprzaka, a ul. Wolską będzie jeździło więcej tramwajów. Na ul. Połczyńskiej, M. Kasprzaka i Prostej (do Ronda I. Daszyńskiego) zostanie wytyczony buspas. Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej dostepne są na stronie www.ztm.waw.pl

Zamknięta ul. Górczewska (stacja „Młynów”) - rozbudowa II linii metra
Plac budowy stacji „Młynów” zajmie ul. Górczewską od ul. Płockiej do al. Prymasa Tysiąclecia. Nieprzejezdny będzie odcinek pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia. Jadący od ul. Leszno będą mogli skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką lub pojechać prosto na parking, będzie tu zawrotka umożliwiająca wyjazd. Podobnie będzie od strony al. Prymasa Tysiąclecia – nie będzie tu miejsc parkingowych a tylko zawrotka.

Zamknięta ul. Górczewska (stacja „Księcia Janusza”) - rozbudowa II linii metra
Plac budowy stacji „Księcia Janusza” zajmie ul. Górczewską od ul. Deotymy do centrum handlowego. Budowa stacji „Księcia Janusza” oznacza zamknięcie ul. Górczewskiej od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego. Jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia będą musieli się rozjechać w ul. Deotymy lub Elekcyjną. Wyłączonym z ruchu odcinkiem będą mogły poruszać się tylko autobusy, taxi i MTON oraz właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach Górczewska 90, 92A, 104, 106, 116 i 118, do których dojazd jest tylko północną jezdnią ul. Górczewskiej. Mogą oni otrzymać w Zarządzie Dróg Miejskich identyfikatory umożliwiające wjazd (Identyfikatory dla mieszkańców ul. Górczewskiej). Będą także przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej - przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego. Autobusy, taxi i MTON jadące od strony ul. Powstańców Śląskich przejadą na swój odcinek ul. Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu ul. S. Konarskiego, czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy); natomiast ci, którzy będą chcieli dojechać do centrum handlowego oraz ulic: Białowiejskiej, Szańcowej, W. Przanowskiego, Mrocznej i Góralskiej pojadą prosto. Na wyłączonych z ruchu powierzchniach będą parkingi. Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do ul. Wolskiej będą mogli się poruszać wszyscy bez ograniczeń, na skrzyżowaniu z Wolską będą musieli się rozjechać w prawo lub w lewo, bo na wprost (do ul. M. Kasprzaka) będzie tylko przejazd dla autobusów, taxi i MTON. W ul. Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjazd będzie tylko autobusów, taxi i MTON, natomiast za ul. Pustola to ograniczenie zniknie, co umożliwi dojazd i wyjazd z posesji które są na dalszym odcinku ul. Elekcyjnej.

Rozpoczęła się budowa stacji metra Płocka. Kilkusetmetrowy odcinek ul. Płockiej został zamknięty dla ruchu.
Rozpoczęły się zasadnicze prace budowlane stacji metra. Dotychczas budowa zajmowała fragment ul. Wolskiej przy skrzyżowaniu z Płocką oraz tereny zielone na ul. Płockiej. W weekend, 8-9 kwietnia wykonawca otworzył zamkniętą jezdnię ul. Wolskiej i zajął plac budowy na ul. Płockiej. Ulica została zamknięta na odcinku od ul. Wolskiej do ul. Ludwiki. Dojazd do posesji przy ul. Płockiej 13, 15 i 17 jest utrzymany od strony ul. Ludwiki, tymczasową dwukierunkową jezdnią od ul. Płockiej 11 do Płockiej 17. To rozwiązanie umożliwia mieszkańcom na dojazd do ich domów. Ta jezdnia nie ma połączenia z ul. Wolską. Wzdłuż tymczasowej drogi powstanie również chodnik dla pieszych. Natomiast na ul. Kasprzaka (w kierunku centrum) zostanie wytyczony pas do skrętu w lewo w ul. Skierniewicką.Pliki do pobrania:

Copyright 2011 Wydział Obsługi mieszkańców Dzielnicy Wola
design by fast4net